تبلیغات
car - كم مصرف‌ترین و پرمصرف‌ترین خودروهای داخلی
car

مطالب در مورد اتومبیل

برای خرید یك خودرو ملاك‌های زیادی وجود دارد كه از آن جمله می‌توان به شكل ظاهری خودرو، عملكرد آن، خدمات پس از فروش و آپشن (امكانات) اشاره كرد كه البته یكی از مهمترین این ملاك‌های میزان مصرف سوخت خودرو است.

به گزارش «وطن امروز»، اگر در هنگام خرید خودرو میزان مصرف سوخت خودرو برای شما مهم است، پس توجه داشته باشید كه بر اساس آخرین آمار شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران ام وی ام چینی كم مصرف ترین خودروی سواری كشور در حال حاضر محسوب می‌شود.

البته تیراژ تولید این خودرو در كشور بسیار پایین است. بر این اساس ام وی ام در مسیر شهری 7.58 و در مسیر اتوبان 4.75 و به صورت تركیبی 5.87 لیتر بنزین در هر 100 كیلومتر می‌سوزاند كه در هر 3 بخش، این خودرو كم مصرف ترین محصول داخلی محسوب می‌شود. اما درباره دیگر خودروهای سواری كشور، در مسیر شهری تندر90 ایران خودرو و سمند مجهز به TU5 بعد از ام وی ام كم مصرف ترین خودروهای سواری كشور هستند.

در مسیر اتوبان نیز سایپا 141 و پراید صبا در رده‌های دوم و سوم قرار دارند و همین 2 خودرو نیز در مسیر تركیبی بعد از ام وی ام رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. از محصولات ایران خودرو، كم مصرف ترین خودرو در مسیرهای تركیبی تندر90 این شركت بوده و بعد از آن نیز سمند مجهز به TU5 و پژو206 هاچ بك قرار دارد. همچنین در آخرین بررسی شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران مشخص شد كه نیسان رونیز و ماكسیما همچنان پرمصرف ترین خودروهای سواری كشور محسوب می‌شوند.
البته باید در نظر داشت تیراژ تولید این 2 خودرو بسیار پایین است.

تندر پارس خودرو برتر از ایران خودرو

تندر90 پارس خودرو، بالاتر از رقیب ایران خودرویی خود قرار گرفت. معاون تضمین كیفیت شركت پارس خودرو اعلام كرد: بر اساس آخرین رتبه بندی انجام شده توسط شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران، تندر90 شركت پارس خودرو با 5 پله اختلاف كیفی، بالاتر از تندر90 تولیدی شركت ایران خودرو و در رتبه چهارم كیفی ترین خودروهای ایران ایستاد.

وی ادامه داد: شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران به صورت هفتگی خودروهای تولید شده در داخل كشور را در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الكتریكی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ تحت ارزیابی قرار می‌دهد و بر این اساس خودروهایی كه نمره منفی آنها بین صفر تا ۱۲۰ باشد در گروه خیلی خوب، بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ در جمع خوب‌ها و بین ۲۰۰ تا ۲۷۷ در دسته قابل قبول‌ها جای می‌گیرند.فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
  به نظر شما بهترین خودروی تولید شرکت ایران خودرو از نظر کیفیت کدام است؟

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها